Кливланд Кавалиърс победи Маями с 91:89 в дербито на деня в Източната конференция, което противопостави два от лидерите в дивизиите. ЛеБрон Джеймс вкара 24 точки за Кавс, а Джей Кроудър вкара решителна тройка 1:21 минути преди края. Домакините играха без контузената си звезда Кевин Лав за първи път, след като той се контузи в мача с Детройт Пистънс. Но остават на 2-о място в Конференцията с 30/20. Маями имат баланс от 29/22 и лидерската им позиция на Югоизток е под въпрос заради добрата форма на Вашингтон. Лав е със счупване на лявата ръка и утре трябва да стане ясно дали ще го оперират или не. Той вече има едно счупване на същото място- през 2009-а година като играч на Минесота. За Маями Горан Драгич вкара 18 точки, а Джош Ричардсън добави 15. Той обаче имаше много слаба успеваемост от зоната за три точки, след като вкара само три от 28 опита.

В другото дерби на деня на Изток лидерът Бостън разгроми стария си съперник Ню Йорк със 103:73. В първия си мач като титуляр Тери Розиър записа и трипъл-дабър- 17 точки, 11 борби и 10 асистенции. Той е едва вторият играч в историята на НБА, който постига трипъл-дабъл в първия си мач след Тони Ротън през 2013-а година с отбора на Филаделфия. При това положение отсъствието на Кайри Ървинг, който се контузи в понеделник в мача с Денвър, не се усети. Маркъс Морис вкара 21 точки за Селтик, а Джейсън Татъм добави 15. Ал Харфорд и Джейлън Браун завършиха с по 14 всеки. За Никс Инис Картър отбеляза 17 точки и взе 17 борби, докато Кристапс Поржингис завърши с 16.

Портланд победи Чикаго със 124:108 с клубен рекорд на Си Джей Маккалъм, който отбеляза 28 точки само в първата четвърт. Трейлблейзърс се изкачи на 3-о място в Северозападната дивизия, докато Чикаго е предпоследен на Изток. 28-те точки на Маккалъм в една част са и рекорд за Лигата през сезона, а Портланд отбеляза и четвъртата си поредна победа.

Индиана увеличи преднината си пред Милуоки в битката за 2-ото място в Централната дивизия, след като победи Мемфис със 105:101. Пейсърс имат вече 29 победи и 23 поражения, след като Майлс Търнър вкара 15 точки и 11 борби при завръщането си в стартовия състав. Търнър обърна мача на 102:101 34 секунди преди края, след като вкара два наказателни удара. 2 секунди преди края гостите пропуснаха, а със спечелената борба Индиана спечелиха и наказателни удари, с които измъкнаха победата. Всичките петима титуляри от отбора на Индиана завършиха мача с двуцифрен личен актив. Боян Богданович и Дарън Колисън прибавиха по 21 точки всеки за успеха, Виктор Оладипо остана с 13. За гостите от щата Тенеси Марк Гасол вкара 23 точки и взе 9 борби. Уейн Селдън, който завърши с 24 точки, пропусна важен кош в последната минута, а 7 секунди преди края беше отстранен от игра с наказание.