Звездата на Кливланд ЛеБрон Джеймс остана само на една борба от "трипъл-дабъл", а вицешампионите наваксаха пасив от 23 точки и спечелиха гостуването си на Ню Йорк със 104:101.

Домакините водеха със 73:50 две минути преди края на третата четвърт, до допуснаха обрат.

Джеймс завърши с 23 точки 12 асистенции и 9 борби, като именно с негов кош от зоната на трите точки 83 секунди преди сирената гостите поведоха със 100:97 и удържаха успеха.

Кайл Корвър добави 21 точки, а Дуейн Уейд допринесе с 15 точки и 8 борби.

За Ню Йорк Тим Хардауей се отличи с 28 точки, 10 борби и 5 асистенции, а Енес Кантер вкара 20 точки и взе 16 борби, но това не беше достатъчно.

Шампионът Голдън Стейт постигна седма поредна победа след 110:100 срещу гостуващия Орландо.

Звездата на домакините Стеф Къри пропусна мача заради травма на дясното бедро, а неговият заместник Шон Ливингстън блесна с 16 точки и 6 асистенции. Най-резултатен беше

Кевин Дюрант с 21 точки, 8 асистенции и 7 борби, а Дреймънд Грийн завърши с 20 точки.

Филаделфия прекъсна серия от две поредни загуби след 109:105 срещу домакина Лос Анджелис Клипърс.

Джоел Ембид наниза 32 точки и взе 16 борби, а Робърт Ковингтън допринесе с 31 пункта, включително и две важни тройки в края на последната четвърт.

Вашингтон постигна трети последователен успех след 110:92 над гостуващия Сакраменто.

Джон Уол се отличи с 21 точки и 9 асистенции за столичани.

Дариус Милър наниза 4 тройки в последните 5:45 минути и вкара 14 от 21 точки в четвъртата част, за допринесе решително за победата на Ню Орлиънс над гостуващия Атланта със 106:105.

Кент Бейзмор беше най-резултатен от гостите с 22 точки, но той пропусна да изравни от наказателната линия 37 секунди преди края, а след това не можа да вкара със сирената, като изстрелът му беше блокиран от Джру Холидей.

Резервата Джордън Кларксън реализира 25 точки, а Лос Анджелис Лейкърс прекъсна серия от три поредни загуби след 100:93 над Финикс./БТА