Шампионът в Националната баскетболна асоциация Кливланд Кавалиърс се наложи като гост със 135:130 (39:33, 38:27, 29:28, 29:42) над Атланта Хоукс. Това бе 42-а победа за ЛеБрон Джеймс и компания от началото на кампанията като шампионите продължават да водят в класирането на Източната конференция с баланс 42-18.

Ключова за успеха във „Филипс Арина” се оказа стрелбата на Кавс от далечна дистанция. Играчите на Тай Лу записаха нов рекорд по реализирани тройки в мач от редовния сезон, след като вкараха впечатляващите 25 от общо 46 опита.

Иначе очаквано срещата предложи истинско зрелище. Гостите от Кливланд водеха през целия двубой, но в края можеха да изпуснат победата след много силна последна четвърт за Атланта.

Над всички за победителите бе Кайри Ървинг, който приключи с 43 точки и 9 асистенции. Суперзвездата на шампионите ЛеБрон Джеймс също бе на познатото ниво, записвайки 38 пункта, 13 борби и 8 асистенции. За Хоукс с 36 точки се отличи Тим Хардуей Джуниър, а 27 плюс 9 борби добави Пол Милсап.

В друг мач от редовния сезон Сан Антонио Спърс постигна успех със 101:98 след продължение при визитата си на Ню Орлиънс Пеликанс. Това бе шеста поредна победа за тима на Грег Попович, като „шпорите” вече са с актив от 47 победи и 13 загуби. За Пеликанс пък това бе четвърто поредно поражение, откакто към отбора се присъедини центърът ДеМаркъс Казънс.

Двата тима не успяха да се победят в редовното време, завършило 89:89, и така победителят трябваше да бъде излъчен след продължения. В допълнителните 5 минути гардът на Спърс Пади Милс реализира две поредни тройки, които се оказаха ключови за успеха на неговия тим.

Иначе най-резултатен за Сан Антонио бе Кауай Ленърд, който вкара 31 точки, а с дабъл-дабъл се отличи Ламаркъс Олдридж – 21 точки и 15 борби. За домакините от Ню Орлиънс Антъни Дейвис наниза 29 точки, 26 добави Джру Холидей, а с 19 и 23 овладени борби завърши ДеМаркъс Казънс.