Кливланд спечели ключовия мач №4 над Бостън и поведе с 3:1 победи във финалите на Източната конференция. Кливланд спечели с 112:99 и въпреки солидната преднина победата не дойде лесно. За първи път в тази серия Бостън имаше преднина на почивката и то с цели 10 точки - 57:47. В средата на втората четвърт ЛеБрон Джеймс получи четвърто лично нарушение, което принуди треньорът на "кавалерите" Тайрън Лу да го остави извън игра до края на частта.

След почивката Кавалиърс намери себе си, а Кайри Ървинг поведе своите към обрат. Третата четвърт бе спечелена с 17 точки разлика от Кливланд, а 21 точки в нея отбеляза Кайри Ървинг. В четвъртата част 15 от общо 25 точки за Кливланд отбеляза ЛеБрон Джеймс, който подпечата третия успех на неговия Кливланд и вече са само на успех от класиране на финалите за трета поредна година. Там чака Голдън Стейт Уориърс, който завърши серията със Сан Антонио, а и всички серии през тазгодишните плейофи, без загубена среща.

С рекордните за кариерата си 42 точки в плейофите Кайри Ървинг бе най-резултатен в мача, а ЛеБрон Джеймс отново се върна към двубоите с над 30 точки. "Краля" завърши с 34 и изми срама от предишния слаб двубой, в който вкара едва 11 точки.

За Бостън, които играят без Айзея Томас, най-добър бе Ейвъри Брадли, завършил срещата с 19 точки.

Мач №5 от серията може да гледате в петък сутринта българско време по Diema Sport и онлайн на Gong Play.