Лос Анджелис Клипърс надви със 113:112 гостуващия Вашингтон Уизардс в изключително интересен мач от НБА. Динамиката в срещата бе непрестанна, а обратите следваха един след други и зрителите на DIEMA SPORT не съжалиха за проследяването му.

За Вашингтон с дабъл-дабъл се отчете Ото Портър Джуниър, който реализира 27 точки и направи 11 борби. Зад него се нареди Брадли Бийл с 24. За ЛА Клипърс пък най-резултатен бе Лу Уилиямс с 32 точки и осем асистенции, а много силен мач за калифорниЙци записа Дани Галинари. Италианецът се отчете с 25 точки.

В четвъртата част оставаше секунда и две десети, а Брадли Бийл се освободи много добре и отбеляза, но след видео разглеждане от съдиите се видя, че часовникът е бил пуснат по-рано, заради което атаката на столичани бе преиграна. При повторното нападение Гортат стреля от неудобна позиция и не успя да отбележи, след което Вашингтон си тръгна като загубил от "Стейпълс Сентър".