Благодарение на "трипъл-дабъла" на Кевин Дюрант от 35 точки, 11 борби и 10 асистенции Голдън Стейт Уориърс победи като гост Шарлът Хорнетс със 101:87.

Това бе първи мач от началото на сезона, в който "войните от Златния щат" бяха без Стеф Къри, но с Дюрант в състави си и избраният за МВП на финалната серия през миналия сезон не разочарова, записвайки първия си "трипъл-дабъл" за сезона.

За шампионите победата е пета поредна, като тя дойде след отлична игра най-вече през първото полувреме, когато преднината им достигна до 26 точки в един момент.

Клей Томпсън прибави 22 точки за успеха на гостите, докато за домакините от Шарлът 24 точки отбеляза Кемба Уокър, а още 15 реализира Никола Батум.

Кливланд постигна 13-а поредна победа, след като се наложи със 101:95 като домакин над Сакраменто.

ЛеБрон Джеймс завърши с 32 точки, 11 борби и 9 асистенции за "кавалерите", които изравниха клубния рекорд за за най-много последователни победи. Джеймс вкара решителна тройка 15 секунди преди края на мача, която подсигури успеха на Кливланд, след като домакините изоставаха с цели 14 точки в средата на третата част. С 18 точки за победителите завърши Кевин Лав, а още 17 добави резервата Джеф Грийн.

За Сакраменто ветеранът Зак Рандолф приключи с 18 точки, 10 борби и 6 асистенции, а Бъди Хийлд се отчете с още 17 точки.

Демаркъс Казънс отбеляза 40 точки, взе 22 борби и направи 4 чадъра в отсъствието на Антъни Дейвис за победата на Ню Орлиънс със 123:114 над Денвър.

Плеймейкърът Джру Холидей също направи много силен мач за "пеликаните", като отбеляза 27 точки, а Е'Туан Муур завърши с 14 за домакините. За гостите от Денвър Гари Харис реализира 24 точки, а Еманюел Мудией остана със 17./БТА