Никола Йокич постигна втори "трипъл-дабъл" в кариерата си при победата на Денвър със 132:110 у дома срещу фаворита Голдън Стейт в среща от редовния сезон в Националната баскетболна асоциация.

Домакините изравниха рекорда за най-много реализирани тройки в един двубой от НБА - 24. Йокич се отличи със 17 точки, 12 асистенции и рекордните за кариерата му 21 борби. Отборът на Нъгетс пропусна две стрелби от зоната за три точки в последната минута на срещата с Уориърс. Новобранецът Хуанчо Ернангомес се отличи с 27 точки за победителите, включително и три тройки. Уил Бартън добави още 24 точки, а съотборникът му Джамир Нелсън се отличи с 23 точки. Кевин Дюрант реализира 25 точки за шампиона през 2015 година Голдън Стейт.

В друга среща Сан Антонио победи със 110:106 у дома срещу Индиана. Кауи Леонард отбеляза 32 точки. ЛаМаркъс Олдридж вкара 10 от своите общо 19 точки по време на последните шест минути и половина на двубоя. Спърс има актив от 42-13 и ще завърши с положителен актив в редовния сезон за 20-ти рекорден пореден път.

Сан Антонио подобри рекорда на Юта от 19 поредни кампании с положителен актив преди плейофите. Пол Джордж се отличи с 27 точки за Пейсърс, а съотборникът му Майлс Търнър добави още 22 точки. Индиана има четири поредни поражения, като три са пред собствена публика.

Бостън победи със 111:98 като домакин срещу Далас, а Айзея Томас вкара 29 точки и подаде 8 асистенции. Маркъс Смарт наниза още 19 точки за победителите в мача срещу отбора от родния си град. Кели Олиник реализира 15 точки за Далас, а новобранецът Йоги феръл се отличи с 20 точки. Вашингтон надигра със 120:98 у дома състава на Оклахома Сити. Ръсел Уестбрук отбеляза 17 точки за Тъндър, докато Брадли Бийл се отличи с 22 точки. Маркиф Морис беше най-резултатен за столичани с 23 точки./БТА