Звездата на Кливланд ЛеБрон Джеймс беше изгонен от мач за пръв път в кариерата си в НБА при победата на тима със 108:97 точки срещу Маями. В края на третата четвърт Джеймс протестира бурно срещу съдията Кейн Фицджералд заради неотсъдено срещу него нарушение.

Реферът отсъди техническо нарушение на Краля, а след това дисквалификация и го изгони от залата 1:56 минута преди края на частта. 32-годишният баскетболист беше изгонен от мач за пръв път в 15-годишната си кариера в НБА, уточняват от ръководството на Лигата.

Въпреки всичко, Джеймс завърши мача с дабъл-дабъл от 21 точки и 12 борби, а към тях добави още 6 асистенции и 5 отнети топки. Кевин Лав беше най-полезен за Кливланд с 38 точки и 9 борби. Дуейн Уейд се отчете със 17 точки.

За Маями най-резултатен беше Дион Уейтърс с 21 точки и 7 асистенции. Победата над "Горещите" е девета поредна за тима на Кливланд, който започна сезона с шест загуби в първите си 10 двубоя.

Ото Портър-джуниър отбеляза 22 точки, включително решаващ кош 25 секунди преди сирената, при победата на Вашингтон над Минесота с 92:89 точки. Уизардс преодоля пасив от 13 точки входа на мача, за да запише втора победа от последните си шест срещи. Карл-Антъни Таунс се отличи с 20 точки и 17 борби за Минесота и записа 17-и "дабъл-дабъл" за тима.

Финикс прекъсна серията си от три поредни поражение, след като победи със 104:99 точки Чикаго Булс. Девин Буукър вкара 33 точки за "слънцата", а 25 точки добави Ти Джей Уорън.
Джъстин Холидей с 25 точки беше най-полезен за Чикаго.

Милуоки спечели срещу Сакраменто със 112:87 точки след 32 точки на Янис Антетокунмбо. Дерик Фейвърс се отличи с 24 точки и 9 борби при разгромния успех на Юта срещу Денвър със 106:77 точки. /БТА