Хюстън, който вече си осигури първото място в редовния сезон в Националната баскетболна асоциация, постигна драматична победа с 96:94 над гостуващия Портланд.

Крис Пол вкара решаващия кош 0.8 секунди преди края, а Сий Джей МакКълъм пропусна от дистанция със сирeната, което донесе 20-ия пореден домакински успех на тима.

Пол завърши с 27 точки, 5 асистенции и 4 борби, а звездата на Хюстън Джеймс Хардън допринесе с 24 точки, 7 асистенции и 6 борби.

Портланд съкрати пасив от 75:92 в последната четвърт и стигна до изравняване 6.1 секунди преди края след кош на Пат Коноутън, след като 7 секунди преди това Хардън беше пропуснал два наказателни удара, но за повече нямаше сили. МакКълъм беше най-резултатен за гостите с 16 точки.

ЛеБрон Джеймс се отличи с 33 точки, 14 асистенции и 9 борби, а Кливланд записа пета поредна победа след 119:115 над гостуващия Вашингтон.

Домакините наваксаха дефицит от 90:106 в последните шест минути на мача, като Джеф Грийн допринесе с 21 точки.

Джон Уол беше най-добър за столичани с 28 точки и 14 асистенции.

Индиана надделя над гостуващия шампион Голдън Стейт със 126:106. Боян Богданович беше най-добър за домакините с 28 точки, а Виктор Оладипо добави 21 точки, 7 асистенции и 6 борби.

Кевин Дюрант беше лидер за шампионите с 27 точки и 7 асистенции.

Денвър постигна важна победа над гостуващия Минесота със 100:96 в борбата за последното осмо място в плейофите на Запад.

Двата отбора са с еднакви показатели от по 44 успеха и по 35 поражения, но Минесота има предимство в преките двубои, като съперниците ще се срещнат още веднъж в последния кръг от кампанията в Минеаполис.

Джамал Мъри наниза 22 точки, а Девин Харис вкара 20 за Денвър. Карл-Антъни Таунс беше най-добър за гостите с 26 точки и 13 борби.

Резултатите от мачовете от редовния сезон в Националната баскетболна асоциация (НБА):

Източна конференция
Атлантическа дивизия: *Торонто 56 победи/22 загуби, *Бостън 53/25, *Филаделфия 48/30
Централна дивизия: *Кливланд 49/30, *Индиана 47/32, *Милуоки 42/37
Югоизточна дивизия: *Маями 43/36, *Вашингтон 42/37