Хюстън прекъсна серията си от пет загуби в Националната баскетболна лига на САЩ и Канада (НБА), след като Крис Пол отбеляза 15 точки в две продължения за победа със 148:142 срещу Лос Анджелис Лейкърс. Пол завърши срещата с 28 точки, а герой за Рокетс беше и Джеймс Хардън, който наниза 40 и напусна с контузия в последната четвъртина. Лос Анджелис (11-24) беше напът да зарадва феновете си в новогодишната вечер с победа срещу лидера в Югозападната дивизия Хюстън (26-9), но пропиля аванс от 17 точки и загуби за шести пореден път в лигата. Основна заслуга за това имаше Крис Пол, който изравни с две точки от нарушение минута преди края, преди Тарик Блек да блокира стрелба на Кайл Кузма. Това върна топката в Рокетс и те поведоха за последно вмача. Пи Джей Тъкър, който спечели борба след пропуск на Пол и вкара за 144:142, блокира опит за тройка на Кузма и Хюстън спечели срещата.

Харисън Барнс отбеляза 24 точки, а Денис Смит наниза 11 от общо 19 в последната минута и половина при победа на Далас със 116:113 срещу Оклахома Сити. Маверикс (13-25) стигнаха до четвърта поредна победа, въпреки че Ръсъл Уестбруук записа 12-и трипъл-дабъл през сезона с 38 точки, 15 спечелени борби и 11 асистенции. И това обаче не беше достатъчно за Тъндър (20-17), които завършиха годината с две поредни загуби у дома.

Кайри Ървинг отбеляза 28 точки, а Ал Хорфърд добави десет и спечели също толкова борби при победата на Бостън със 108:105 срещу Бруклин. Селтикс (30-10) пък останаха начело на Източната конференция и увеличиха аванса си срещу Торонто и Кливланд на шест мача.

Дарио Сарич изравни личен рекорд за сезона с 27 точки при победата на Филаделфия (17-19) със 123:110 срещу Финикс (14-24). Джоел Ембийд завърши с 22 точки и девет асистенции, а Бен Симънс завърши с 21 пункта при третия успех от четири мача за Сиксърс, които пропиляха аванс от 18 точки само в рамките на една четвъртина.