Хюстън Рокетс е обратно в играта! В мач 2 от финала на Западната конференция най-добрият отбор от редовния сезон в НБА победи категорично Голдън Стейт Уориърс със 127:105. По този начин "ракетите" изравниха серията на 1:1 победи.

От самото начало на мача отново изпъкнаха Джеймс Хардън и Кевин Дюрант. Разликата бе, че Хардън бе подкрепен активно и от съотборниците си, което доведе и до аванс от 14 точки след първото полувреме.

В третата четвърт Дюрант опита почти сам да обърне резултата, но Хюстън нямаше такова намерение. Едва в четвъртата част своята класа демонстрира другия ас на Уориърс Стеф Къри.

Вече обаче бе твърде късно. Дюрант завърши мача като най-резултатен с 38 точки, а двуцифрен брой точки добави само Къри - 16. За победителите Гордън и Хардън реализираха по 27 точки.

Третият мач е в Оукланд в ранните часове на понеделник.