Хюстън Рокетс постигна 10-а поредна победа, след като надви със 100:91 точки Сакраменто и регистрира баланс 44 победи и 13 загуби.

Техният успех днес и поражението на Голдън Стейт при гостуването на Портланд стана причина Хюстън и Уориърс да се изравнят на върха в Западната конференция.

Джеймс Хардън вкара 28 точки за успеха на Хюстън, както и добави 9 асистенции. Тимът спечели 17 победи в последните си 19 мача преди прекъсването за Мача на звездите, който е на 18-и февруари.

Хюстън водеше със 17 точки в края на третата част, както и в началото на четвъртата, но гостите от Сакраменто на няколко пъти скъсяваха. Когато Кингс намалиха на 6 точки, домкините отново включиха на скорост и със серия от 7:2 и тройка в тях на Хардън, резултатът стана 94:83 малко над минута преди края.

Следващите пет точки бяха за Сакраменто, в това число тройка на Гарет Темпъл, и отново скъсиха пасива си до шест половин минута преди края. Джо Джонсън, който днес дебютира за Хюстън, вкара два наказателни удара преди Богдан Богданович да наниже тройка за 96:91.

Крис Пол добави 19 точки и 7 асистенции за Хюстън, а Богданович беше водещ реализатор за Сакраменто с 20 точки. Сакраменто са на предпоследното място в Тихоокеанската дивизия.

Първенство на Националната баскетболна асоциация на Северна Америка (НБА), резултати:

Детройт- Атланта 104:98
Орландо- Шарлът 102:104
Филаделфия- Маями 104:102
Бруклин- Индиана 103:108
Ню Йорк- Вашингтон 113:118
Бостън- Лос Анджелис Клипърс 119:129
Чикаго- Торонто 98:122
Хюстън- Сакраменто 100:91