Вашингтон спечели убедително срещу Бостън със 121:102 като домакин и изравни на 2:2 победи в серията на Изток.

Гостите започнаха по-добре и малко преди средата на втората четвърт дръпнаха с 40:28, но постепенно столичани заличиха пасива си и още на почивката изравниха за 48:48.

Вашингтон реши всичко с много силна трета четвърт, малко преди края на която поведе с 85:60. До финалната сирена домакините контролираха мача и не допуснаха обрат.

Невероятна трета четвърт потопи Бостън във Вашингтон

Брадли Бийл беше най-резултатен за успеха с 29 точки, а Джон Уол добави 27 точки и 12 асистенции. Макрийф Морис също завърши с "дабъл-дабъл" с 16 точки и 10 борби. За Бостън Айзея Томас беше най-добър с 19 точки.

Хюстън също изравни на 2:2 победи полуфиналната серия на Запад, след като се наложи над гостуващия Сан Антонио със 125:104.

Домакините дръпнаха с 5:0 след 91 секунди игра и до края не изпуснаха нито за момент водачеството в резултата. Джеймс Хардън се отличи с 28 точки и 12 асистенции за победителите, а Ерик Гордън добави 22 точки. За гостите най-резултатен беше резервата Джонатан Симънс със 17 точки.