Лидерът на Хюстън Рокетс Джеймс Хардън отбеляза рекордните в кариерата си 56 точки за успеха на тексаския тим със 137:110 над Юта Джаз като домакин.

Хардън показа изключително стабилна стрелба от игра, като завърши с 19 точни изстрела от 25, а освен това направи и 13 асистенции, макар че бе на терена едва 35 минути. Известният с огромната си брада баскетболист вкара по 22 точки в първата и третата четвърт, а в стрелбата от тройката бе 7 от 8. Ерик Гордън прибави 20 точки за успеха на "ракетите", Тревър Ариза завърши с 14, а с 13 остана бразилският ветеран Нене.

За Юта новобранецът Донован Мичъл вкара 17 точки, а Руди Гобер прибави 13. Шампионът в Източната конференция Кливланд Кавалиърс продължава със свободното си пропадане от началото на сезона, след като отстъпи със 115:117 пред Атланта като домакин.  За "кавалерите" това бе шеста загуба в 10 мача, като те отстъпиха пред отбор, който имаше едва една победа в 9 срещи от началото на сезона. С изключение на първите няколко минути на срещата, Атланта водеше в резултата през останалото време, като на няколко пъти "ястребите" повеждаха с 16 точки. 3:24 минути преди края Кливланд изостава с 12 точки при 98:110, но с няколко точни стрелби от тройката и активна защита, започваща още от под самия кош на съперника, домакините се доближиха само на 2 точки от съперника си секунди преди края.

ЛеБрон Джеймс атакува коша на съперника и отклони топката към намиращия се на тройката Ченинг Фрай, който обаче пропусна. При добавката Дуайн Уейд също пропусна и така Кливланд не успя да прати мача дори в продължение. Денис Шрьодер бе най-добър за Атланта с 28 точки и 9 асистенции, а по 17 точки за успеха добавиха Тайрон Принс и Люк Бабит. За Кливланд ЛеБрон Джеймс завърши с 26 точки и 13 асистенции, а Дуайн Уейд остана с 25 точки и 13 борби. Кайл Корвър добави още 23 точки за домакините. Кристапс Порзингис отбеляза 40 точки, а тимът на Ню Йорк регистрира петата си победа за сезона, след като се наложи със 108:101 над Индиана като гост. Нюйоркчани губеха с 19 точки в края на третата четвърт, но след 36:17 в последната четвърт гостите направиха пълен обрат.

Тим Хардауей прибави 16 точки за победителите, новобранецът Франк Нтиликина завърши с 10, а турският център Енес Кантер завърши с 9 точки и 18 борби. За Индиана 18 точки отбеляза Тадиъс Йънг, Виктор Оладипо прибави 17, а с 16 остана Домантас Сабонис./БТА