Кауи Леонард вкара 36 точки за Сан Антонио, които спечелиха дербито на Запад с Оклахома- 108:94. Защитата на шпорите измъкна мача в четвъртата част, когато спряха Ръсел Уестбрук и той не вкара нито точка. Иначе той завърши мача с 27 точки, 14 асистенции и 6 борби за 34 минути игра.

Новобранецът Домантас Сабонис направи 13 точки и 13 борби за гостите, които са 2-и в Северозападната дивизия с 28/21. Сан Антонио е лидер в Югозападната с 37/11.

За домакините ЛаМаркъс Олдридж вкара 25 точки, докато треньорът им Грег Попович записа 1126 победа в кариерата. Така той е само на една от изравняването на рекорда на Джери Слоун от Юта Джаз за цялата история на НБА.

В прикаченото видео можете да видите как Сан Антонио надви шампиона Кливланд с продължение преди дни

Вашингтон се изравни с Атланта на върха в Югоизточната дивизия след победа над НЮ Йорк със 117:101. Брадли Бийл водеше лична битка със звездата на гостите Кармело Антъни в надстрелване в мача и вкара 28 точки, докато Антъни остана с 26. Бийл имаше успеваемост 12 от 18 от игрови стандартни ситуации, а при Кармело този показател е 10 от 17.

Не само с излизането на първото място, но Уизърдс станаха и вторият най-силен отбор през януари с 12 победи, колкото има и Голдън Стейт.

Торонто, който отстъпи лидерската позиция в Атлантическата дивизия на Бостън, се наложи над Пеликанс със 108:106 след продължение. Кайл Лоури завърши мача с 33 точки и 10 асистенци, а също така направи и важен кош за изравняването на резултата 4.3 секунди преди края на допълнителното време.

Йонас Валанчюнас вкара 20 точки и взе 12 борби за домакините, докато Лоури се отличи и с най-добрия си резултат при тройките през сезона- 6 успешни от 14 изстрела. За гостите он НЮ Орлиънс Джейрю Халидей вкара 30 точки, а Антъни Дейвис приключи с 18 точки и 17 борби, което е негов 30-и дабъл-дабъл в кариерата. Тимът им обаче инкасира втора поредна загуба и е предпоследен в Югозападната дивизия.

Хюстън Рокетс се справи със Сакраменто със 105:83. Райън Андерсън има 25 точки и 11 борби, а Ерик Гордън добави 17 за победителите, които дишат във врата на Сан Антонио с 36 победи и 16 поражения.

Джеймс Хардън само с 10 точки, но със 7 борби и 8 подавания беше далече от най-доброто, на което е способен. За гостите от Сакраменто ДаМаркъс Къзънс вкара 16 точки, а Константинос Куфос- 12.