Финалистът в НБА в последните два сезона Голдън Стейт Уориърс изоставаше с 16 точки 13 минути и 55 секунди преди края в мача с Филаделфия 76ърс, но в крайна сметка стигна до победата със 106:104.

Домакините направиха серия от 21:4 в края на третата и началото на четвъртата част, с която обърнаха хода на срещата, за да запишат победа номер 53 от началото на сезона.

Ришон Холмс имаше отличната възможност да прати мача в продължение, но добавката му след пропуснатия изстрел от фаул на Дарио Шарич 2.4 секунди преди края на срещата бе неточна.

За Уориърс най-полезен с 29 точки бе Стеф Къри, а 28 прибави Клей Томпсън, като двамата отбелязаха общо 10 тройки. Дреймонд Грийн също направи много силен мач за домакините, като приключи с 20 точки, 8 борби, 8 асистенции, 4 откраднати топки и 6 чадъра.

За Филаделфия над всички отново бе новобранецът Дарио Шарич. Хърватинът приключи срещата с 25 точки, 7 борби, 6 асистенции, 3 откраднати топки и 2 чадъра. 22 точки добави центърът Джалил Окафор, а с 14 остана Холмс.

Шампионът Кливланд нямаше проблемите на Голдън Стейт и с лекота победи гостуващия тим на Детройт със 128:96.

ЛеБрон Джеймс записа десетия си "трипъл-дабъл" за сезона, като приключи с 16 точки, 11 борби и 12 асистенции.

Кайри Ървинг бе най-резултатен за домакините от Кливланд с 26 точки, 18 прибави Иман Шъмпърт, а Ричард Джефърсън също реализира 16. За Детройт най-резултатен със 17 точки бе Тобайъс Харис.

В "Медисън Скуеър Гардън" домакините от Ню Йорк Никс постигнаха изненадваща победа с 87:81 над борещия се за участие в плейофите тим на Индиана Пейсърс.

Никс изоставаха с 13 точки в един момент, но водени от Кармело Антъни успяха да направят обрат в последните минути на срещата. Именно Мело бе най-добър за тима си с 22 точки и 13 борби, а испанецът Уили Ернангомес се включи чудесно от пейката, реализирайки 13 точки и добавяйки от тях 16 борби. Гардът Дерик Роуз добави 16 точки за успеха.

За Индиана Пол Джордж реализира 22 точки, а единственият друг негов съотборник, който достигна двуцифрен актив, бе центърът Майлс Търнър, завършил със 17.

Ню Орлиънс продължава битката си за осмата позиция в Западната конференция, след като се наложи над прекия си конкурент Портланд със 100:77.

Звездите на домакините ДеМаркъс Казънс и Антъни Дейвис отново бяха лидери на тима си, като Казънс реализира 22 точки, а Дейвис добави 15 и 15 борби. За Портланд най-резултатен с 29 точки бе Деймиан Лилард.

В последния мач от тази нощ Ръсел Уестбрук записа 33-тия си "трипъл-дабъл" за сезона, след като отбеляза 25 точки, взе 12 борби и направи 19 асистенции за успеха на Оклахома със 122:104 над аутсайдера Бруклин като гост.