Голдън Стейт започна с труден успех с 121:109 срещу Портланд Трейл Блейзърс в мач №1 от плейофната серия между двата тима. Разликата от 12 точки не трябва да заблуждава. Мачът бе завързан през по-голямата част от двубоя, но класата на Уориърс във ключовите моменти си каза думата. Силната защита на Портланд не успя да се противопостави на силното нападение на миналогодишните финалисти.Двубоят започна с предимство на "воините", които успяха да спечелят първата четвърт с 31:27. Страхотните стрелби на лидерите на Портланд Трейл Блейзърс Деймиън Лилард и Си Джей Маккалъм през първото полувреме позволи на тима им да се оттегли при равен резултат на почивката - 56:56.

Си Джей Маккалъм дори подобри отборния рекорд за най-много отбелязани точки от един състезател за едно полувреме в плейофите. Отбелязаните от него 27 точки го наредиха редом до имена като Ламаркъс Олдридж и Клайд Дрекслър.

През третата четвърт Уориърс вдигна оборотите и увеличи аванса си до 8 точки. Над всички през третите 12 минути бе Джавейл Макгий и след неговите експлозивни чадъри и силна защита позволи на Къри и компания да отбележат обичайните тройки. Портланд обаче успя да догони опонента си и изравни резултата в края на частта - 86:86.Серия от 15:2 в началото на четвъртата част откъсна отново Голдън Стейт. Натрупаната преднина бе достатъчна за "воините" да доиграят мача спокойно и да спечелят първата среща в серията.

Най-полезен за победителите бе Кевин Дюрант с 32 точки и 10 борби. Стеф Къри се отчете с 29 точки, а Дреймънд Грийн бе много близо до трипъл-дабъл - 19 точки, 12 борби и 9 асистенции.

За Портланд Си Джей Маккалъм и Деймиън Лилард отбелязаха общо 75 точки - с 41 се отчете Си Джей, а 34 отбеляза Лилард. Добро включване направи и Еван Търнър със своите 12 точки, 10 борби и 4 асистенции.

Следващият мач №2 от серията е в четвъртък сутринта отново в залата на Голдън Стейт - "Оракъл Арена".