Водачът в Западната конференция на НБА Голдън Стейт Уориърс постигна категоричен успех със 123:92 над гостуващия Чикаго, като по този начин взе победа номер 44 от началото на сезона.

"Войните" не бяха затруднени по никакъв начин от тима на Чикаго, който бе без двамата си най-добри баскетболисти - Джими Бътлър и Дуайн Уейд. Домакините не изоставаха в резултата в нито един момент от мача, а преднината им непрестанно растеше, за да достигне финалните 31 точки.

Клей Томпсън вкара 28 точки за победителите, а общо шестима играчи на Уориърс стигнаха двуцифрен актив, включително всички титуляри. Кевин Дюрант завърши с 22 точки, 10 борби и 7 асистенции, а Стеф Къри и Джавейл Макгий добавиха по 13 точки.

За Чикаго центърът Робин Лопес вкара 17 точки, а Таж Гибсън прибави 15.

Арестуваха легендата от НБА по време на мач на Никс

Шампонът Кливланд също постигна победа, след като се справи като гост с Индиана със 132:117, слагайки край на серията на "пешеходците" от 7 поредни победи.
Домакините имаха преимущество през първото полувреме, като в един момент авансът им достигна 15 точки, но с добра стрелба от страна на Кайл Корвър, завършил с 29 точки, Кливланд обърна резултата в своя полза през третата част, завършила 40:18.

Кайри Ървинг също се отчете с 29 точки за Кливланд, а ЛеБрон Джеймс остана с 25.

За Индиана Си Джей Майлс бе най-резултатен с 23 точки, а с по 22 останаха Джеф Тийг и Пол Джордж.

Представящият се сензационно от началото на годината тим на Маями постигна 12-а поредна победа, след като надигра като гост Милуоки със 106:88. "Горещите" поведоха с 13 точки още след първата четвърт и до края на мача поддържаха безпроблемно аванса си.

Хасан Уайтсайд бе най-полезен за Маями с 23 точки и 16 борби, а Джеймс Джонсън добави още 20 точки. За Милуоки Янис Антетокунбо вкара 22 точки, а с 14 завърши Джабари Паркър. /БТА