Шампионът в Националната баскетболна асоциация Голдън Стейт се класира за втория кръг на плейофите, след като в петия мач от първия рунд победи Сан Антонио с 99:91. По този начин "Воините" спечелиха серията с 4:1 победи.

Дори в отсъствието на лидера си Стеф Къри, домакините не бяха затруднени сериозно в нито един момент от мача, а преднината им дори премина 15 точки в края на третата четвърт.

Силен мач за домакините направи Кевин Дюрант, който отбеляза 25 точки, Клей Томпсън прибави още 24, докато Дреймонд Грийн завърши със 17 точки, 19 борби и 7 асистенции.

За Сан Антонио ЛаМаркъс Олдридж вкара 30 точки и грабна 12 борби, а Пати Милс отбеляза 18 точки. Срещата обаче може да се окаже последна за двама от най-опитните играчи на Сан Антонио - Ману Джинобили и Тони Паркър.

Двамата бяха в основата на спечелването на последните четири шампионски титли на отбора. Джинобили завърши срещата с 10 точки и 7 асистенции, а Паркър остана с 1 точка. В следващия кръг на плейофите Голдън Стейт среща Ню Орлиънс.

За втория кръг на плейофите се класира и отборът на Филаделфия. Сиксърс се наложиха със 104:91 над Маями и спечелиха серията с 4:1 победи.

Така играчите от старата американска столица станаха първият отбор от Източната конференция, който продължава напред, а за клуба това ще бъде първо участие във втория етап на елиминациите от 2012 година.

Както и в първите четири мача от серията, така и сега до почивката Филаделфия не водеше в резултата. Двата тима се оттеглиха след първите 24 минути при резултат 46:46, но домакините решиха всичко в третата част, която спечелиха с 34:20.

Най-резултатен за победителите бе Джей Джей Редик с 27 точки, а младите звезди на отбора Джоел Ембийд и Бен Симънс приключиха срещата с показатели от 19 точки и 12 борби за Ембийд и 14 точки, 10 борби и 6 аситенции за Симънс.

За Маями Кели Олиник бе най-резултатен с 18 точки, Тайлър Джонсън добави 16, а с 15 завърши Горан Драгич.

Бостън се доближи само на победа от втория кръг, след като в мач номер 5 победи като домакин с 92:87 Милуоки. "Келтите" подсигуриха успеха си през първото полувреме, когато поведоха с 16 точки в края на втората четвърт и с 11 на почивката.

През второто полувреме Милуоки опита да осъществи обрат, но добрата игра в защита на Бостън не позволи това. Ал Хорфорд бе най-резултатен за победителите с 22 точки и 14 борби, Тери Розиър вкара 16, а с 14 остана Джейлън Браун.

За Милуоки Крис Мидълтън вкара 23 точки, Джабари Паркър прибави 17, а Ерик Бледсо и Янис Антетокунбо завършиха с по 16. Мач номер шест от серията, който се явява решителен за Милуоки, ще бъде в четвъртък, а победителят от серията ще срещне в следващия кръг отбора на Филаделфия. /БТА