Торонто Раптърс победи като гост Милуоки Бъкс с 87:76 точки и така изравни резултата на 2:2 в серията от първия плейофен кръг в Източната конференция на НБА.

Първата и втората част на срещата бяха изключително равностойни и завършиха при равен резултат 19:19 и 22:22 точки.

В следващите две части Раптърс доминираха над „елените”, като заслужено спечелиха с 23:17 и 23:18. Демар Дероузън реализира 33 точки, 9 борби и 5 асистенции за победителите. Кайл Лоури добави 18, Норман Пауъл и Йонас Валанчунас завършиха с по 12 т.

За домакините най-резултатен бе Тони Снел с 19, а Янис Адетокумбо и Грег Монро се отчетоха с по 12 т. Следващата пета среща между двата отбора ще се играе в Торонто.

В другите изиграни двубои Атланта Хоукс се наложи със 116:98 точки над Вашингтон Уизърд в третата среща, с което „ястребите” намалиха преднината на Хоукс до 2:1 победи в сериите.

На Запад тимът на Мемфис Гризлис се наложи над Сан Антонио Спърс със 110:108 в четвъртия мач между двата отбора, с което резултатът бе изравнен за 2:2.

Голдън Стейт Уориърс поведе с 3-0 победи в плейофната серия с Портланд Трейл Блейзърс. Във третия сблъсък между двата тима „воините” надделяха със 119:113 точки. /БГНЕС