Старши треньорът на Лос Анджелис Клипърс Док Ривърс постигна победа номер 800 в треньорската си кариера при победата на "ножиците" със 115:104 в дербито на Лос Анджелис срещу Лейкърс. Блейк Грифин бе най-полезен за символичните домакини с 36 точки, Крис Пол добави 29 и 12 борби, а с 19 точки остана Джей Джей Редик. С първите си две точки в срещата Грифин стигна и границата от 10 000 в кариерата си, ставайки по този начин първия играч в историята на клуба след преместването му в Лос Анджелис, който достига петцифрен актив. За "езерняците", които с изключение на един съвсем кратък период в средата на втората четвърт бяха догонващи през целия мач, най-резултатен бе новобранецът Давид Нуаба с 19 точки. Брендън Инграм завърши с 18, а Томас Робинсън прибави 16.

Джими Бътлър реализира 33 точки, включително и два наказателни удара 2.1 секунди преди края за успеха на Чикаго Булс със 106:104 над Атланта. Домакините трябваше да наваксат изоставане от 10 точки в последната четвърт, но водени от Бътлър и Рахон Рондо стигнаха до ценната победа, която запази шансовете им за участие в плейофите живи. Бившият плеймейкър на Бостън добави 25 точки, а нвобранецът Дензъл Валънтайн остана с 13. За гостите от Атланта германецът Денис Шрьодер реализира 29 точки, Тим Хардауей-джуниър прибави 20, а Дуайт Хауърд и Ерсан Илясова останаха с по 13.

Тимът на Портланд е все по-близо до участие в плейофите в Западната конференция, след като регистрира шеста поредна победа, надигравайки този път като домакин Финикс Сънс със 130:117. Деймиън Лилард вкара 31 точки за Блейзърс, докато с 29 остана съотборникът му Си Джей Маккълъм. За Финикс с 31 точки се отличи 20-годишният Девин Букър, Ти Джей Уорън прибави 25, а Маркийс Крис завърши с 19 точки и 13 борби.