Шампионът Голдън Стейт победи със 126:113 у дома състава на Минесота в среща от редовния сезон в Националната баскетболна асоциация. Кевин Дюрант се отличи с 28 точки, 11 асистенции и 10 борби, а тимът на Уориърс се отличи с 21 тройки.

Стивън Къри и Клей Томпсън добавиха по 25 точки за победителите, докато Карл-Антъни Таунс беше най-резултатен за гостуващия отбор с 31 точки и 11 овладени топки под кошовете. Джамал Крауфърд добави още 21 точки за Уулвс.

Минесота игра в четвърта последователна среща без звездата си Джими Бътлър, който е контузен.

Ръсел Уестбрук вкара рекордните за сезона 46 точки за победата на Оклахома Сити със 121:112 у дома срещу Вашингтон. Пол Джордж се отличи с 18 точки, докато съотборникът му. Стивън Адамс отбеляза 12 точки за победителите. Брадли Бийл реализира 41 точки за Уизардс.

Сакраменто победи с 89:88 домакина Маями, постигайки обрат след наваксване на пасив от 12 точки в последния четвърти период. Кингс имаше предимство срещу Хийт във финалите близо шест минути, когато вкара 17 точки срещу само 4 в полза на домакините. Бъди Хийлд завърши с 24 точки за Кингс, докато Горан Драгич се отличи с 23 точки за Маями.

Денвър победи Ню Йорк у дома със 130:118 в друг двубой от НБА, играна тази нощ. Гари Харис наниза 23 точки в коша на Никс, а Трей Лайлс добави още 21 точки. Кристапс Порзингис се завърна в игра за Ню Йорк след лечение на контузия в коляното, а най-резултатен за гостите стана Майкъл Бийзли с 21 точки./БТА