Отборът на Детройт Пистънс победи Финикс Сънс със 112:95 точки в пореден двубой от редовния сезон на НБА. Това бе 34-и успех за Детройт, който продължава битката за плейофите в Източната конференция.

Съставът не Финикс Сънс пък допусна 48-а загуба от началото на сезона. Финикс не успя да издържи на силната последна четвърт на Детройт, в която домакините реализираха 35 срещу 20 точки за Сънс.

На полувремето Детройт изоставаше с 47:49, а след трета част поведе със 77:75 точки. Пет минути преди края домакините вече водеха с 95:82 точки и спокойно доигра срещата.

За Детройс най-резултатен бе Кентейвиъс Колдуел-Поуп с 23 точки и 8 асистенции, а за Финикс Тайлър Юлис се отличи с 17 точки и 11 асистенции.