Денвър спечели гостуването си на Голдън Стейт с 96:81 и спря серията на шампионите от 11 поредни успеха в Националната баскетболна асоциация.

Гари Харис беше най-резултатен за победители с 19 точки, а Никола Йокич добави 18 точки и 9 борби, а Джамал Мъри допринесе с 14 точки, 6 борби и 5 асистенции.

Денвър показа страхотна игра в защита и позволи на съперника да запише едва 38.6 процента успешна стрелба от полето. Голдън Стейт регистрира най-ниския точков актив в среща от тазгодишния редовен сезон в отсъствието на голямата си звезда Стеф Къри, който продължава да лекува контузия на глезена.

Кевин Дюрант беше най-резултатен за шампионите с 18 точки, а Клей Томпсън се отличи с 15.

Със седмото си поражение в 33 мача Голдън Стейт отстъпи първото място на Запад и в лигата на Хюстън, който има 25 победи в 31 срещи.

Лидерът на Изток Бостън отнесе гостуващия Чикаго със 117:92.

Кайри Ървинг наниза 25 точки, Дейлън Браун вкара 20, а Дениел Тайс допринесе с дабъл-дабъл с 10 точки и 15 борби за успеха.

Боби Портис със 17 точки беше най-полезен за Чикаго, който загуби за втори път поред след серията от пет последователни успеха преди това.

Ръсел Уестбруук записа 11-и "трипъл-дабъл" за сезона и помогна на Оклахома Сити да спечели четвърта поредна среща след 103:89 над домакина Юта.

Уестбрук завърши с 27 точки, 10 борби и 10 асистенциии, а Пол Джордж добави 26 точки за успеха.

Новобранецът Донован Мичъл беше най-резултатен за Юта с 29 точки.

Денис Шрьодер изравни рекорда си от 33 точки в един мач при успеха на Атланта над гостуващия Далас със 112:107.

Шрьодер наниза 27 точки след почивката, включително и ключова тройка 81 секунди преди края, с която домакините поведоха със 110:107.

Ерсан Илясова добави 19 точки и 7 борби, а Атланта спечели едва за втори път в осем мача.

Харисън Барнс беше най-резултатен с 22 точки за Далас, който допусна осмо поражение в десет срещи.

Виктор Оладипо наниза 38 точки, а Индиана спечели със 123:119 след продължение срещу гостуващия Бруклин.

Майлс Търнър допринесе с 23 точки, 9 борби и 6 блока за успеха на домакините, които наваксаха изоставане от 19 точки след почивката.

Спенсър Динуидъл беше най-добър за Индиана с 26 точки, а ДеМар Карол добави 20 точки и 13 борби, включително и тройка 45 секунди преди края на продължението за 119:119, но след това Оладипо беше точен на четири пъти от наказателната линия, за да донесе успеха на домакините.

Дуайт Хауърд се отличи с 21 точки и 16 борби и помогна на Шарлот да спечели със 111:106 срещу гостуващия Милуоки.

Кемба Уокър добави 19 точки, а домакините наваксаха изоставане от 18 точки, след като допуснаха серия от 2:19 веднага след почивката.

Звездата на гостите Янис Антетокунбо пропусна втори пореден мач заради контузия на дясното коляно, а в негово отсъствие най-резултатен беше Крис Мидълтън с 31 точки.

Тайрик Евънс наниза 30 точки, а Мемфис спечели като домакин на Лос Анджелис Клипърс със 115:112.

Остин Ривърс записа рекордните в кариерата си 38 точки за гостите, които имаха 21 секунди за последна атака, но не успяха да се справят с добрата защита на съперника и Лу Уилямс, който завърши с 36 точки, направи лош пас.

Сан Антонио надделя над домакина Сакраменто със 108:99 след 29 точки и 10 борби на ЛаМаркъс Олдридж.

Пау Гасол записа трипъл-дабъл за гостите с 14 точки, 11 борби и 10 асистенции.

Джими Бътлър вкара 32 точки, а Минесота се справи с домакина Финикс със 115:106./БТА