ЛеБрон Джеймс се отчете с дабъл-дабъл за 11-ата поредна победа на Кливланд Кавалиърс в Националната баскетболна асоциация. Кавс спечелиха домакинския си мач срещу Мемфис Гризлис в Охайо със 116:111.

Лидерът на домакините ЛеБрон Джеймс реализира 34 точки и 12 асистенции, Кевин Лав добави 20. За гостите Тайрик Евънс вкара 31 точки, Марк Гасол - 27.

Филаделфия Севънти Сиксърс победи Детройт Пистънс със 108:103 на свой терен. Домакините имаха преднина от 16 точки на голямата почивка, но баскетболистите на гостите изиграха много силна трета четвърт и след 33:17 се стигна до равенство преди заключителната част, в която Севънти Сиксърс надделяха с 28:23. По 25 точки за победителите отбелязаха Джоел Ембийд и Робърт Ковингтън, а за "буталата" най-резултатен стана Тобиас Харис с 27 т.

Бруклин Нетс загуби у дома от Атланта Хоукс със 102:114, а Далас Маверикс разгроми Лос Анджелис Клипърс със 108:82 у дома.

Портланд Трейл Блейзърс падна в къщи от Ню Орлиърнс Пеликанс със 116:123. ДеМаркъс Казънс завърши с 38 точки, а Деймиън Лилард отбеляза 29 за домакините. С този успех "пеликаните" прекъснаха серия от три поражения. /БГНЕС