Без особени затруднения Чикаго Булс победи Ню Орлиънс Пеликанс с 107:99 в среща от Националната баскетболна асоциация, играна в залата на „биковете“ – Юнайтед Сентър.

Това бе 13-а домакинска победа от началото на сезона, а с общо 20-те си победи Чикаго е извън местата, даващи право на участие в плейофите. „Пеликаните“ продължават с неубедителните изяви и загубата за тях бе 25-а от 41 изиграни срещи.

Въпреки разочароващото начало Ню Орлиънс успя да спечели първата четвърт. Ключова за развоя на срещата се оказа втората четвърт, убедително спечелена от Чикаго Булс. Силно включване от пейката направиха Ражон Рондо и Фелисио. Джими Бътлър бе на обичайното високо ниво и до почивката отбеляза 19 от своите 28 точки.

Най-интригуващи бяха първите минути на четвъртата част. Дуейн Уейд направи необмислено грубо нарушение от първа степен, даващо право на гостуващия отбор да изпълнява два наказателни удара, последвано от ново притежание на топката. "Пеликаните" се приближиха плътно до Чикаго, но феноменалният Дуейн Уейд отбеляза първите 8 точки за Чикаго в последните 12 минути и не допусна обрат в мача. В крайна сметка завърши с 17 точки за частта и общо 22. Голям мач направи и Таж Гибсън, записвайки дабъл-дабъл – 15 точки и 16 борби.

Лидерът на Ню Орлиънс Антъни Дейвис завърши с 36 точки и 14 борби.

Следващият двубой на Пеликанс е в понеделник вечер срещу Индиана отново като гост. С тази среща слагат край на турнето си на Изток, което до този момент е с равен баланс – 2 победи и 2 загуби. Чикаго пък още тази вечер гостува на Мемфис.