Гардът на Голдън Стейт Патрик Маккоу падна лошо на ръката си, подпрян от тялото на Винс Картър по време на мача със Сакраменто, след което беше откаран в болница с линейка и на носилка. 41.8 секунди след началото на третата част на мача Маккоу тръгна да бележи кош от началната линия с успореден пробив и вкара, но при падането Картър подложи тялото си. Играчът на Уориърс загуби равновесие и падна с гръб, като подложи ръката си, която обаче се обърна в лакътя. След това играчът беше транспортиран в ЮС Дейвис Медикал Сентър, за да му бъдат направени по-нататъшни изследвания. Зловещото беше 10-минутната агония на младежа, а публиката просто беше затихнала. Картър опита през цялото време да покаже, че е действал неволно и по-скоро инцидентът е случайност, като не спря да стои до момчето от противниковия отбор. Кевин Дюрант вкара 27 точки и взе 10 борби за победителите, като напарви и пет асистенции при първия си цял мач, след като имаше травма в ребрата. Дюрант се върна в мача с Милуоки в четвъртък, но не го изкара целия. След днешната победа със 112:96 Голдън Стейт за момента е на 2-о място в Западната конференция с 55 победи, но тимът е шампион на Тихоокеанската дивизия.

Бостън спечели дербито с Торонто в Атлантическата дивизия като гост, като победи със 110:99. Маркъс Морис вкара 25 точки и взе 9 борби за Селтикс. Джейсън Татъм добави 24 точки за победителите, които все още имат шанс да оглавят Конференцията, тъй като изостават на два успеха от днешните си съперници. И двата отбора имат по 6 мача до края на редовния сезон, като в сряда се срещат един срещу друг за последен път в Торонто. ДеМар Де Роузън вкара 32 точки за Торонто, а също така спечели 7 рибаунда и също толкова асистенции тръгнаха от него. Серж Ибака приключи мача с 15 точки и 10 борби за Раптърс.

Лидерът в Югоизточната дивизия Вашингтон отнесе Шарлът със 107:93 като домакин, а Джон Уол вкара 15 точки и подаде 14 асистенции в първата си среща от два месеца насам. Ото Портър пък наниза 26 точки и също така взе 11 топки под кошовете, за да помогне на тима си да вземе четвърта квота за плейофите в последните пет сезона. Брадли Бийл отбеляза 22 точки за Уизардс, както и 6 от осем опита от тройката.