Бостън Селтикс се раздели по възможно най-добрия начин с легендата на клуба и на НБА Пол Пиърс.

В неделя вечер Пиърс изигра последния си мач в Бостън, вече с екипа на Лос Анджелис Клипърс.

Феновете в "ТД Гардън" посрещнаха и изпратиха доскорошния си любимец подобаващо, а огромна част от тях носеха старите си екипи с номера на Пиърс - 34.

Пол Пиърс остава още един сезон в НБА

Крилото прекара в Бостън, където бе избран още от Драфта през 1998, цели 15 сезона, до 2013-та. След това Пиърс игра за Бруклин и Вашингтон, а от миналия сезон е в тима на Клипърс. С Бостън той е шампион и MVP на Финалите през 2008-ма година.

Тази есен Пол Пиърс ще навърши 40 години, затова стрелецът реши да сложи край на състезателната си кариера преди това, и ще се откаже в края на настоящия сезон. Затова мачът срещу Бостън в "ТД Гардън" бе последният за него в града, в който изкара почти цялата си кариера.

Уестбрук изведе Оклахома до успех над Портланд

Пиърс започна срещата като титуляр за Клипърс и макар да игра едва 5 минути и да завърши с 3 точки, бе силно аплодиран от феновете в залата, които непрестанно скандираха името му. Крилото се появи в заключителните секунди на двубоя, и бе оставен да стреля от линията за три точки - любима негова позиция, и не пропусна шанса да отбележи, с което вдигна и последния човек в "ТД Гардън" на крака. Това бе и последното действие в мача, завършил с победа със 107:102 за Селтикс.

Младият лидер на Бостън Айзея Томас отново бе най-резултатен с 28 точки. Амир Джонсън, Ал Хорфорд, Кели Олиник и Маркъс Смарт добавиха по 13 точки за успеха, който дойде сравнително лесно, тъй като домакините не изоставаха в резултата в нито един момент.

За Клипърс, страдащ в отсъствието на контузения Крис Пол, най-резултатни бяха Блейк Грифин и Джамал Крауфорд, които реализираха по 23 точки.