Бостън Селтикс спечели първия мач от финала на Източната конференция в НБА, след като победи Кливланд Кавалиърс със 108:83.

Така "келтите" нанесоха първо поражение на ЛеБрон Джеймс и компания, които бяха с пет поредни успеха.

Домакините от Бостън започнаха вихрено първата част и я спечелиха с огромната разлика от 36:18, а на почивката тя набъбна на 61:35.

В началото на второто полувреме Кливланд се върна в мача, след като взе третата част с 29:17, но с отлична игра в последната част Бостън съумя да оформи крайния резултат. Това беше и осма поредна домакинска победа за Селтикс.

Над всички в мача беше Джейлен Браун с 23 точки за победителите, а други трима от Бостън завършиха с доста добър точков актив - Ал Хорфорд реализира 20, Маркъс Морис се отчете 21, а Джейсън Тейтъм завърши със 16.

Лидерът на Кливланд ЛеБрон Джеймс нямаше ден и завърши с 15 точки, 7 борби и 9 асистенции при поражението, а Кевин Лав реализира 17 точки.

Така Бостън взе първия финал, а серията се играе до 4 успеха. Втората среща отново е в Бостън.