Бостън се наложи със 129:119 над Вашингтон в Мач №2 от полуфиналната серия от Източната конференция на НБА.

Селтикс вече води с 2-0 победи след успех в първите си две домакински срещи в "Ти Ди Гардън".

Айзея Томас отново бе във вихъра си с 53 точки, Ал Хорфорд се отчете с 15 точки и 12 борби.

Лидерът на Вашингтон Джон Уол показа ниво с 40 точки и 13 асистенции. Маркийф Морис реализира 16, Марчин Гортат добави 14 точки и 10 борби.

На Запад Голдън Стейт също поведе в серията срещу Юта, след успех в първата среща със 106:94.

Юта бе единственият тим, който игра седми мач в серията си от първи кръг на Плейофите, и нямаше сили да се противопостави на фаворита.

Голдън Стейт продължава да е без старши треньора си Стив Кър, който лекува заболяване.

В негово отсъствие, минутите на титулярите бяха разпределени, като най-много на терена остана Дреймънд Грийн - 34 минути.

Стеф Къри записа 22 точки за победата, а по 17 добавиха Грийн и Кевин Дюрант.

Юта също използва максимална ротация, в която Руди Гобер бе най-резултатен с 13 точки, а по 12 вкараха Гордън Хейуърд и Родни Хууд.