Ал Хорфърд реализира решителен кош за победата на Бостън с 97:96 у дома над Портланд в среща от редовния сезон в Националната баскетболна асоциация. Хорфърд се отличи с 22 точки и 10 борби за четвъртия последователен успех в актива на Селтикс.

Деймиън Лилард се отличи с реализирането на последните осем точки за гостите, включително и тройка точно 7.2 секунди преди края, за да даде аванс за Блейзърс с 96:95. Си Джей Маккълъм беше най-резултатен за Бостън с 22 точки, докато Лилард завърши с 21 точки.

Голяма част от запалянковците в "ТиДи Гардън" носеха екипи Ню Ингланд, показвайки подкрепата си за Пейтриътс броени часове преди началото на Супер Боул. Екранът в залата се спря и на фен на другия финалист в шампионата по американски футбол Филаделфия Ийгълс, който беше освиркан от привържениците на домакините.

В друга среща от НБА Оклахома Сити загуби у дома от Лос Анджелис Лейкърс със 104:108. Брук Лопес се отличи с 20 точки, а неговият съотборник Джулиъс Рандъл добави още 19 точки за победителите. Поражението е четвърто поредно за Тъндър.

Ръсел Уестбрук вкара 36 точки, а Пол Джордж завърши с 26 точки за състава на домакините. Оклахома имаше осем последователни победи преди слабата си серия към момента.

Само 24.7 секунди преди края тройка на Джордж намали аванса на Лейкърс само на три точки - 104:107. Джулиъс Рандъл беше фаулиран 17.9 секунди преди финалната сирена, реализира един от наказателните удари, а Лос Анджелис овладя отскочилата от коша топка при второто изпълнение.

Торонто победи гостуващия Мемфис със 101:86, а Делън Райт се отличи с 15 точки. Демар Дероузън и Фред ван Флийт реализираха по 13 точки за Раптърс. Йонас Валанчунас отбеляза 12 точки, а Кайл Лоури се отличи с 11 точки за победителите. Марк Гасол беше най-резултатен за Гризлис със своите 20 точки.

Ерик Бледсоу се отличи с 28 точки за победата на Милуоки като гост срещу Бруклин със 109:94 . Демар Керъл и Карис Левърт вкараха по 15 точки за Нетс. Домакините регистрираха шестото си поражение в последните седем двубоя в Лигата. /БТА