Айзея Томас вкара 44 точки, 19 от тях в последната четвърт, за да помогне на Бостън да спечели със 109:104 срещу Торонто в пряк сблъсък за челната позиция в Атлантическата дивизия.

Успехът е пети пореден за "келтите" и с него те запазиха разликата от водача в Източната конференция Кливланд, който също постигна победа тази нощ.

Играчите на Брад Стивънс изоставаха в хода на почти целия мач, като в един момент пасивът им достигна 18 точки, но водени от 175-сантиметровия Томас домакините направиха забележителен обрат в последната четвърт, която спечелиха с 32:19.

Джей Краудър добави 14 точки за успеха на Бостън, докато за Торонто най-полезен с 32 точки бе гардът Кайл Лаури. Бившият играч на Бостън Джаред Сълинджър добави 13 за канадския тим.

Стеф Къри отбеляза цели 11 тройки в рамките на първите три четвърти на мача с Шарлът, който неговият Голдън Стейт спечели със 126:111.

"Воините" имаха тотална доминация през всичките 48 минути, като не изостанаха нито за момент в резултата, а преднината им достигна 32 точки малко след началото на третата част.

Къри завърши двубоя с 39 точки, въпреки че въобще не се появи в игра в последната четвърт, а Клей Томпсън добави 29 за победителите.

Успехът е 42-ри за Голдън Стейт от началото на сезона, като по този начин възпитаниците на треньора Стийв Кър си гарантираха, че ще завършат сезона с над 50 процента победи, дори и да загубят всичките си 33 мача до края на сезона.

За тима на Шарлът центърът Франк Камински бе най-полезен с 24 точки, а Марко Белинели добави 16.

Шампионът Кливлънд взе 33-та победа за сезона, след като се наложи у дома със 125:97 над Минесота Тимбъруулвс.

ЛеБрон Джеймс отбеляза 27 точки за "кавалерите", а Кайри Ървинг добави 14 и рекордните в кариерата си 14 асистенции за успеха.

До почивката играта бе равностойна, като Кливланд имаше аванс от само 3 точки, но в третата четвърт шампионите взеха контрол над мача и се възползваха от грешките, които направи младият отбор на "вълците".
Новото попълнение в тима на Кливланд Кайл Корвър завърши с 20 точки, а по 18 прибавиха Тристан Томпсън и Чанинг Фрай, докато за Минесота Карл-Антъни Таунс реализира 26, а Андрю Уигинс прибави 23.

В друг интересен мач от тази нощ Чикаго победи Оклахома със 128:100 като гост.

Джими Бътлър отбеляза 28 точки за "биковете", а Дуейн Уейд прибави 18.