Кливлънд Кавалиърс изравни серията с Индиана Пейсърс след успех със 100:97 във втория мач между двата тима. В основата на успеха бе голямата звезда на "кавалерите" Леброн Джеймс, който реализира феноменалните 46 точки.

Решителна за развоя на двубоя се оказа първата четвърт. В нея Леброн и компания поведоха с 15 точки. Всяка една от следващите части завършваше с точково преимущество на гостите, но те така и не успяха да наваксат пасива.

Джеймс завърши с 46 точки, 12 борби и 5 асистенции. Кевин Лав, който получи контузия в лявата ръка в края на мача, добави 15, а Кайл Корвър 12. За Индиана Виктор Оладипо бе най-резултатен с 22 точки за 28 минути игра.

Юта Джаз също изравни серията си срещу Оклахома Сити Тъндър след успех като гост със 102:95.

Единственият отбор, който тази нощ успя да запише втора последователна победа бе Хюстън Рокетс - 102:82 срещу Минесота Тимбъруувс.