Минесота победи драматично гостуващия Денвър със 112:106 след продължение в срещата от последния ден на редовния сезон в Националната баскетболна асоциация и си осигури последното осмо място в плейофите в Западната конференция.

Джими Бътлър наниза 31 точки, Карл-Антъни Таунс добави 26 точки и 14 борби, а Андрю Уигинс завърши с 18, включително и два решаващи наказателни удара 14.6 секунди преди края на допълнителното време.

Минесота ще играе в елиминациите за титлата за първи път от 2004 година, където ще срещне шампиона от редовния сезон Хюстън.

Денвър, който беше спечелил предишните си шест срещи, щеше да се класира за плейофите за първи път от пет години при успех. Гостите наваксаха изоставане от 91:99 и в последните четири минути и половина на редовното време стигнаха до 101:101.

В продължението Денвър поведе със 106:015, но не успя да вкара кош в оставащите две минути и половина, а със серия от 7 безответни точки Минесота триумфира. Никола Йокич беше най-добър за гостите с 35 точки и 10 борби.

Филаделфия разгроми гостуващия Милуоки със 130:95 и записаха рекордна в клубната си история 16-а поредна победа.

Резервата Джъстин Андерсън беше най-резултатен с 25 точки, а Дарио Шарич допринесе с 25 точки за успеха.

Филаделфия завършва на третото място на Запад и ще стартира плейофите срещу Маями.

Джабари Паркър завърши с 25 точки за Милуоки, който с поражението остана седми на Изток и ще започне елиминациите срещу Бостън.

Пол Джордж реализира 40 точки, а Ръсел Уестбруук се отличи с 6 точки, 20 борби и 19 асистенции, при домакинската победа на Оклахома Сити срещу Мемфис със 137:123.

Дилън Бруукс беше най-добър за гостите с 36 точки и 7 борби.

Оклахома Сити завърши четвърти на Запад и започва в плейофите срещу Юта.
Маями спечели срещу гостуващия Торонто със 116:109 след продължение и завърши на шесто място на Изток. Уейн Елингтън вкара 32 точки за домакините.

Кайл Лаури се отличи с 28 точки, 10 борби и 9 асистенции за канадците, които отдавна си осигуриха титлата в Източната конференция, а в първия кръг на плейофите ще играят срещу Вашинтон.

ЛеБрон Джеймс вкара 10 точки за 11 минути на полето и записа първи сезон, в който участва във всичките 82 мача от редовния сезон, но Кливланд загуби от гостуващия Ню Йорк с 98:110.

Джеймс успя да продължи и рекорда си с 873-и пореден мач от редовния сезон, в който завършва с двуцифрен точков актив. Люк Корнет беше най-добър за победителите с 23 точки.

Кливланд завърши четвърти на Изток, а в търсене на четвърто поредна титла в конференцията ще започне срещу Индиана.

Без звездите си Джеймс Хардън и Крис Пол и с повечето от резервите шампионът в редовния сезон Хюстън завърши кампанията с поражение при гостуването си на Сакраменто с 83:96.

Уили Коли-Стийн беше най-добър за домакините с 22 точки и 11 борби. Джералд Грийн се отличи с 31 точки за Хюстън.

Лейкърс триумфира срещу Клипърс в дербито на Лос Анджелис със 115:100, но и двата отбора ще пропуснат плейофите.

Новобранецът Джош Харт реализира рекордните си за сезона 30 точки за победителите, а Гари Пейтън II допринесе с 25 точки и 12 борби.
Тобиас Харис завърши с 23 точки за Клипърс, който допусна шест поражения в последните си седем мача.

Източна конференция
Атлантическа дивизия: Торонто 59 победи/23 загуби, Бостън 55/27, Филаделфия 53/30
Централна дивизия: Кливланд 50/32, Индиана 48/34, Милуоки 44/38
Югоизточна дивизия: Маями 44/38, Вашингтон 43/39, Шарлът