Лос Анджелис Лейкърс прекъсна серия от три поредни загуби, побеждавайки Денвър Нъгетс със 120:116. В друг двубой от НБА Портланд Трейл Блейзърс победи убедително гостуващия Шарлът Хорнетс със 115:98 точки в среща от Националната баскетболна асоциация.

Сан Антонио Спърс се наложи над Оклахома Сити Тъндър със 108:94 на свой терен. Отделните части завършиха 31:17, 21:25, 27:33 и 29:19. Най-резултатен в мача стана Кауай Ленърд от тима на "шпорите" с 36 точки, а лидерът на "гръмотевиците" Ръсел Уестбрук завърши с дабъл-дабъл - 27 точки и 14 асистенции.

В столицата отборът на Вашингтон Уизардс записа изразителен успех срещу Ню Йорк Никс със 117:101. Гардът на домакините Брадли Бийл реализира 28 точки, а съотборникът му Маркийф Морис - 24 т. и 10 борби. За Никс най-добре се представи Кармело Антъни с 26 т.

Хюстън Рокетс също стигна до категорична победа в домакинството си срещу Сакраменто Кингс - 105:83. "Ракетите" спечелиха първата четвърт с разлика от 19 точки, след което продължиха да контролират играта. С дабъл-дабъл за домакините се отличи Райън Андерсън (25 точки и 11 борби), а за "кралете" ДеМаркъс Казънс отбеляза 16 т.

Торонто Раптърс имаше доста затруднения у дома срещу Ню Орлиънс Пеликанс, но съумя да стане победител в срещата със 108:106. На голямата почивка резултатът бе 46:60 в полза на гостите, но се стигна до продължение, което Торонто взе с 12:10. /БГНЕС