Точна стрелба от тройката на Блейк Грифин със сирената за край на мача донесе победа на Лос Анджелис Клипърс със 104:103 над Портланд като гост.

Грифин завърши срещата с 25 точки, като 16 от тях дойдоха в заключителната четвърт. Крилото на "ножиците" получи топката на крачка вътре в тройката, но използва заслона на свой съотборник, за да се освободи от персоналния си пазач и да стреля за три точки, което се оказа и правилното решение.
С успеха Клипърс вече имат баланс от 4 победи и нито едно поражение, като остават един от двата тима в цялата лига, който все още не познава загубата.

Диандре Джордан приключи със 7 точки и 18 борби за победителите, а Данило Галинари и Остин Ривърс прибавиха по още 16.

За Портланд най-резултатен с 25 точки бе Деймиън Лилард, докато 23 прибави Си Джей Маккълъм.
В първия си мач обратно в Сакраменто бившият играч на "кралете" Демаркъс Казънс реализира 41 точки, взе 23 борби и направи 6 асистенции за успеха на Ню Орлиънс със 114:106.

Домакините от Сакраменто имаха аванс от 19 точки през първото полувреме, но след почивката Казънс взе нещата в свои ръце, като изигра най-силния си мач за Ню Орлиънс.

Джру Холидей завърши срещата с 20 точки и 7 борби, а новопривлеченият плеймейкър Джамиър Нелсън остана с 18 точки.

За Сакраменто новобранецът Де'Арън Фокс бе най-резултатен с 14 точки, а още шестима негови съотборници завършиха с двуцифрен актив.

Бостън се наложи с 96:89 над Милуоки в дербито в Източната конференция. Центърът Ал Хорфорд бе най-полезен за "келтите" с 27 точки, 9 борби и 4 асистенции, докато съотборникът му Кайри Ървинг прибави 24 точки. За тима на Милуоки Янис Антетокунбо направи поредния си силен двубой с 28 точки, 10 борби, 7 асистенции и 3 открадната топки, но това се оказа недостатъчно на домакините.

Срещата между Милуоки и Бостън се игра в "УВ-Партнър Арена", по-позната и като "Мека", която бе дом на Милуоки между 1968 и 1988 година, преди тимът да се премести в "Брадли Сентър", в който играе и до днес.

В другите два мача от тази нощ Чикаго записа първа победа за сезона, след като се наложи с 91:86 над Атланта като домакин, докато Мемфис се справи също у дома с Далас с 96:91 след 25 точки и 13 борби на Марк Гасол./БТА