Водени от Кауай Ленард, който реализира 39 точки, баскетболистите на Лос Анджелис Клипърс успяха да направят обрат в последната четвърт и да спечелят със 133:130 при гостуването си на Ню Орлиънс Пеликанс. "Ножиците" губеха с 14 точки в началото на второто полувреме и с 8 преди последната четвърт, но със силна игра в защита спряха нападението на Ню Орлиънс.

Гостите играха без една от звездите си - Пол Джордж, който е с контузия в бедрото, но въпреки това Ленард получи достатъчно помощ от съотборниците си. Лу Уилямс вкара 32 точки, Монтрезл Харел прибави 24, а с 11 точки остана Ландри Шамет. За домакините от Ню Орлиънс най-резултатен с 22 точки при 100-процентова стрелба от игра бе центърът Дерик Фейвърс.

Брендън Инграм добави 21 точки, ветеранът Джей Джей Редик реализира 19, а с "трипъл-дабъл" от 18 точки, 10 борби и 11 асистенции приключи Лонзо Бол. Лос Анджелис Лейкърс също се поздрави с победа като гост. "Езерняците" се наложиха над Хюстън Рокетс със 124:115. Лидерът в Западната конференция на НБА изоставаше с 6 точки на почивката, но успя да обърне хода на срещата след 32:17 в третата четвърт. С основна заслуга за обрата бе ЛеБрон Джеймс, който завърши срещата с 31 точки и 12 асистенции. Кайл Кузма добави 23 точки, докато Дани Грийн и Кентейвиъс Колдуел-Поуп завършиха с по 20.

За Хюстън 35 точки реализира Ръсел Уестбрук, а 34 вкара Джеймс Хардън. Бостън Селтикс сдаде първото място в Атлантическата дивизия след домакинско поражение със 119:123 от Финикс Сънс. "Келтите" бяха в ролята на догонващи в целия мач и така и не успяха да намерят отговор за Девин Букър, който реализира 39 точки в коша им и остана на една асистенция от първия "трипъл-дабъл" в кариерата си. Диандре Ейтън също изигра силен мач за Финикс с 26 точки и 15 борби, Микал Бриджес завърши с рекордните в кариерата си 26 точки. За Бостън Маркъс Смарт приключи също с рекордните за кариерата си 37 точки, но и това не помогна, за да бъде избегнато шестото поражение в последните осем мача.

Джейсън вкара още 26 точки за "келтите", а с 22 остана Гордън Хейуърд. Оклахома Сити спечели дербито на Северозападната дивизия с Портланд със 119:106 след 30 точки на Крис Пол. Шампионът Торонто Раптърс надигра Минесота Тимбъруулвс със 122:112 като гост след 29 точки на Фред ВанВлийт и 28 на Кайл Лаури, а лидерът в Източната конференция Милуоки Бъкс не срещна затруднения при визитата си на Бруклин Нетс и се наложи със 117:97. Янис Антетокунбо отново бе над всички за Милуоки с 29 точки и 12 борби. С 27 точки на Дерик Роуз Детройт Пистънс разгроми Атланта Хоукс като гост със 136:103.