Кайри Ървинг, ЛеБрон Джеймс и Кевин Лав вкараха общо 101 точки за успеха на Кливланд със 125:120 над Лос Анджелис Лейкърс като гост. Шампионите стигнаха изключително трудно до успеха, като трябваше да наваксат пасив от 11 точки в заключителната четвърт, но все пак успяха да се справят с младия тим на "езерняците".

Кайри Ървинг вкара 46 точки, ЛеБрон Джеймс завърши с 34, а Кевин Лав допринесе с 21 и 15 борби.

За тима на Лейкърс, който заема последното място в Западната конференция, с рекордните в кариерата си 40 точки завърши Д'Анджело Ръсел, а Джордан Кларксън остана с 19.
Деймиън Лилард реализира 49 точки за победата на Портланд със 115:104 над Маями като гост.

Гардът на Портланд реализира 9 тройки от 12 опита и се оказа твърде голямо предизвикателство за защитата на "горещите".

Босненецът Юсуф Нуркич прибави 21 точки и 12 борби за победителите, които се доближиха само на 1 победа от осмия в класирането на Западната конференция Денвър.
За Маями Джеймс Джонсън завърши с 24 точки, а за "горещите" това бе едва втора загуба в последните 17 мача у дома.

Отборът на Филаделфия, който отдавна загуби реални шансове за участие в плейофите, охлади надеждите на вечния съперник Бостън за първото място в Източната конференция, след като го победи със 105:99 като домакин.

Сиксърс изоставаха с 13 точки в средата на третата четвърт, но водени от новобранеца Дарио Шарич успяха да обърнат хода на мача. Хърватинът отново бе най-резултатен за тима на Брет Браун с 23 точки, като към тях добави 6 борби, 4 асистенции и 2 отнети топки. Робърт Ковингтън добави 16 точки за Филаделфия, а френския новобранец Тимоти Луваву-Кабаро завърши с 13.

За тима на Бостън, който във втори пореден мач трябваше да играе без контузения си плеймейкър Айзея Томас, с 27 точки, 8 борби и 6 асистенции се отличи центърът Ал Хорфорд. Тери Розиър прибави още 14 точки и 10 борби за тима на Брад Стивънс./БТА