Кевин Дюрант отбеляза 31 точки, към които добави 11 спечелени борби и шест асистенции, а отборът на Голдън Стейт преодоля дефицит от 18 пункта за победа със 120:117 срещу Вашингтон в мач от Националната баскетболна лига на САЩ и Канада (НБА). Срещата обаче ще бъде запомнена най-вече със сблъсъка между Дреймънд Грийн от Уориърс и Брадли Бийл от Уизърдс, които бяха изгонени от игра малко преди полувремето.

Стеф Къри отбеляза 20 точки и записа осем асиснтеции, а в последната минута на третата четвъртина вкара две тройки и два наказателни изстрела за 97:87 в полза на Голдън Стейт. Дюрант вкара от далечно разстояние в последната част и друга стрелба под коша 1:20 минути преди сирената за аванс от пет точки в полза на Уориърс, които все пак се нуждаеха от негови две точни стрелби от наказателната линия само 9.4 секунди преди края. Джон Уол пък пропусна стрелба за три точки при последната възможност на Вашингтон да изпрати срещата в продължения.

Само 19.4 секунди преди края на втората четвъртина в Оукланд, Бийл задържа с лявата си ръка Грийн за потника и с дясната за челюстта. Това разгневи звездата на Уориърс напрежението се покачи значително, но свадата приключи с изгонването на двамата от игра. Преди това Грийн беше изведен от Андре Игуодала и охраната на залата със скъсан състезателен екип. Евън Фурние отбеляза 25 точки за отбора на Орландо, който победи със 114:87 Сан Антонио и нанесе първо поражение на Спърс за редовния сезон. Фурние завърши срещата с 10/12 в стрелбата си, включително точни хвърляния при всичките четири опита за три точки.

Меджик спечелиха за трети пореден път в НБА, след като Джонатан Симънс допринесе с 16 точки, а Аарън Гордън и Николай Вучевич добавиха по 15. Сан Антонио пък завърши с отборна стрелба едва 33.7 процента и логично изоставаше с 14 точки след първата четвъртина, 27 на почивката и 36 през второто полувреме. Ламаркъс Олдридж бе единственият светъл лъч за Спърс, след като завърши мача с дабъл-дабъл при 24 точки и 11 борби. Демар Дерозън отбеляза 17 точки през второто полувреме и завърши с общо 24 при победата на Торонто със 101:92 срещу Лос Анджелис Лейкърс, с което Раптърс записаха първи успех в серията си от шест поредни гостувания. Кайл Лори завърши срещата с трипъл-дабъл при 11 точки, 12 асиситенции и десет спечелени борби, а Торонто, който води в Атлантическата дивизия, победи Лейкърс за пети пореден път.

Лос Анджелис не беше далеч от успеха, след като водачеството беше сменяно цели 15 пъти през второто полувреме преди серията от шест точки за Дерозън, който изигра своя мач номер 600 за Раптърс. Лонзо Бол пък отбеляза общо пет за Лейкърс навръх 20-ия си рожден ден. Карл-Антъни Таунс отбеляза 33 точки и спечели 19 борби при победата на Минесота със 119:116 срещу Оклахома Сити в друг мач от програмата на НБА за петък.

Гардът Джими Бътлър, който пропусна два мача заради респираторна инфекция, пък отбеляза девет точки в последните 4:09 минути и завърши мача с общо 25. Джеймс Хардън записа трипъл-дабъл с 27 точки, 11 асистенции и десет спечелени борби при победата на Хюстън със 109:93 срещу Шарлът. Рокетс вкараха 22 от 57 стрелби от зоната за три точки и останаха само на два точни изстрела от собствения си рекорд, записан през миналия декември./БТА