Джеймс Хардън завърши мача с трипъл-дабъл и 38 точки за победата на Хюстън над лидера в Източната конференция Кливланд със 117:112. Така той спечели персоналния дуел с Леброн Джеймс, а Кавалиърс инкасираха четвърта загуба в пет мача. Те имат баланс от 43/22, но съвсем близо до тях се приближи сензацията Вашингтон.

Рокетс, които са 2-и в Югозападната дивизия с 46/21, поведоха с 6 точки след точен изстрел на Нене, който преди това пресече пас на Джеймс. Патрик Бевърли вкара тройка и увеличи преднината на своите на 116:107 две минути преди края. Но Кайри Ървинг също беше точен от тройката, след което наниза и два наказателни удара, за да съкрати пасива на своите на четири точки. Но Хардън вкара един наказателен удар накрая, за да осигури победата на своите. За него това е 16-и трипъл-дaбъл през сезона и неговата 31-а среща с 30 отбелязани точки или повече. ЛеБрон Джеймс пък отбеляза 30 за своя тим.

Бостън Селтикс, който е лидер в Атлантическата дивизия с 42/25, победи у дома Чикаго Булс със 100:80. Айзея Томас вкара 22 точки за победителите, а след това се присъедини и към партито на феновете. За Биковете поражението е пето подред и те логично са последни в Централната дивизия.

Селтикс поведоха с 13:0 в началото на срещата и показаха накъде отиват нещата, като чак забивка на Дуейн Уейд в 6-ата минута на мача донесе първите точки на гостите. Томас, който е водещ реализатор на Бостън със средно по 29,2 точки на мач, игра едва 24 минути днес. След което той и съотборникът му Джей Кроудър се присъединиха към агитката на отбора. Ейвъри Брадли добави 17 точки за тях.

Бруклин спечели дербито на Ню Йорк, като победи Никс със 120:112, но и двата отбора са далече от плейофите в Източната конференция, тъй като имат сериозно отрицателен баланс. Все пак за Нетс има малка утеха, че те сложиха край на серията от 16 поредни поражения в собствената си зала, а Бруук Лопес наниза 25 точки за тях. Кармело Антъни с 27 беше реализатор номер 1 за Никс.

Портланд победи Финикс със 110:101 в дерби на втората половина на Западната конференция. Деймиън Лилард наниза 39 точки за победителите, 28 от които през първото полувреме. Той отбеляза едва четири точки в последната четвърт, но пък тогава бяха силните минути на гарда Си Джей Маккалъм, който завърши с 26 точки.

22-годишният новобранец Дарио Шарич реализира рекордните за кариерата си 29 точки при победата на Филаделфия над Лейкърс със 118:116 като гост, а Джалил Окафор добави 23. Домакините изоставаха с 12 точки през второто полувреме, но взеха водачеството в началото на четвъртата четвърт. Джордан Кларксън вкара 30 за тях, което също е негов личен рекорд.