Андрю Уигинс отбеляза 24 точки за победата на Минесота със 103:102 у дома срещу Голдън Стейт в среща от редовния сезон в Националната баскетболна асоциация. 20 от точките на Уигинс бяха реализирани във втората половина от двубоя, включително и два решителни точни наказателни удара само 12.8 секунди преди финалната сирена.

Рики Рубио се отличи със 17 точки и 13 асистенции за победителите. Неговият съотборник Карл-Антъни Таунс реализира 23 точки за отбора на Тимбъруулвс, спечелил шест от последните си осем мача в Лигата.

Клей Томпсън се отличи с 30 точки за Уориърс. Гостите отново не можеха да разчитат на контузения Кевин Дюрант. В негово отсъствие Стеф Къри завърши с 26 точки, като имаше само 10 успешни стрелби за две точки при общо 27 опита.

В последните секунди на на двубоя Къри пропусна изстрел от дистанция, който щеше да осигури успеха в полза на Голдън Стейт. Отборът от Калифорния има две поредни загуби и четири поражения в последните си шест мача в НБА.

Хюстън победи със 115:94 у дома срещу Чикаго след силна игра в третия период. Джеймс Хардън отбеляза 19 точки и направи 13 завършващи подавания. Райън Харисън се отличи с 21 точки за Рокитс. Домакините прекъснаха серията си от две поредни загуби.

Дуейн Уейд завърши с 21 точки за 25 минути на полето за Булс, след като пропусна предходните два двубоя. Чикаго е в поредица от четири поражения.

Атланта спечели със 105:99 като домакин срещу Торонто. Денис Шрьодер се отличи с 26 точки, включително 13 в последната четвърт на мача.

Демар ДеРоузън беше най-резултатен за Раптърс с 28 точки и стана първият баскетболист с повече от 11 хиляди точки в полза на отбора от Канада.

Пол Милсап добави още 21 точки за победителите, а съотборникът му Тим Хардуей младши вкара 20 точки.