Бостън Селтикс най-после показа лицето си от редовния сезон, победи Чикаго като гост в "Юнайтед Сентър" със 104:87 и се върна в серията от плейофите в НБА.

Чикаго спечели двата първи мача в Бостън, но сега вече загуби част от предимството си и води с 2-1. Четвъртият мач отново е в Чикаго на 24 срещу 25 април.

Бостън направи знаменателна първа четвърт, в която вкара 33 точки, срещу само 15 за домакините. След това Булс се опита да навакса изоставането, и успя да се върне до само до три точки пасив на почивката.

Второто полувреме обаче отново принадлежеше на Бостън, като преднината на Селтикс растеше прогресивно за крайния разгромен резултат.

Чикаго бе без звездата си и бивш играч на Бостън Ражон Рондо, който лекува фрактура на палеца на дясната си ръка и не е ясно кога може да играе отново.

Дуейн Уейд вкара 18 точки, а Джими Бътлър добави 14 за домакините.

За Бостън Ал Хорфорд отбеляза 18, Айзея Томас - 16, а Ейвъри Брадли - 15.