България отстъпи драматично със 73:76 (14:19, 17:22, 18:21, 14:24) пред Великобритания в четвъртфиналите на Европейското първенство по баскетбол за юноши до 18 години, дивизия Б, което се провежда в Талин.

Така възпитаниците на Мануел Марков ще играят за разпределение на местата от пето до осмо, а техен съперник в утрешния ден ще бъде загубилият от двойката между домакина Естония и Полша.

Българите трудно намираха противодействие срещу атлетичните британците и бяха максимално затруднени от добрата игра на островитяните в защита, които изглеждаха осигурили успеха си, но страхотна серия на българския тим от 18:6 в заключителните минути доведе разликата до едва 1 точка при 73:74 22 секунди преди финалната серия.

Последва успешно изпълнение на наказателни удари в полза на британския тим за 76:73, след което България получи последен шанс да прати мача в продължение, но стрелбата от тройката на Ивайло Тонев не намери целта.

Най-резултатен за българския отбор бе Тонев с 23 точки, Иван Алипиев добави 20, а Кръстан Кръстанов завърши с 13. Лъчезар Димитров приключи с 8 точки, 8 асистенции и 10 борби.

За британците Нелсън Боачи-Ядом вкара 21 точки, а с 13 приключи Джейдън Кейн Хенри Маккала.