Сърбия попадна сред последните четири отбора на Европейското първенство по баскетбол за мъже, след като се наложи с 83:67 (18:17, 26:16, 15:15, 24:19) над Италия в мач от четвъртфиналите. Така във финалната четворка на Евробаскет 2017 сърбите ще срещнат отбора на Русия, който победи със 74:69 (17:24, 14:13, 20:16, 23:16) Гърция.

Италианците дръпнаха с 5:0 рано в мача и въпреки последвалата серия от страна на сърбите, те успяха да задържат аванса си с тройки на Ариел Филой и Марко Белинели. Неизбежното обаче се случи и сърбите обърнаха резултата за 18:17 до края на четвъртината, а във втората направиха серия от 13:2, която завърши с тройки на Милан Мацван и Владимир Лучич.
Сърбите спечелиха втората четвъртина с разлика от десет точки и поведоха с 11 на полувремето, а италианците не успяха да се върнат отново в мача.

Богдан Богданович завърши мача с 22 точки за Сърбия, докато най-резултатен за италианците беше Белинели с 18. Той обаче вкара само две от 11-те си стрелби от далечно разстояние.