Българският национален отбор по баскетбол за жени остана без победа в международния турнир в Скопие. Националките загубиха и последния си мач – срещу силния тим на Япония, спечелил надпреварата. Срещата с азиатките приключи при резултат 59:99 точки.

Българките изиграха слабо първо полувреме, в което вкараха само 25 точки, срещу 43 за съперника, пише официалният сайт на родната централа.

Единствената равностойна част от мача бе третата, спечелена от избраничките на Стефан Мийалов с 24:21. В края на мача обаче японките отново доминираха напълно на терена и спечелиха с 24:10.

Баскетболистките паднаха от Македония

Много силно в мача се представи Диана Войнова, която завърши с 25 точки и 10 борби. 13 добави Христина Иванова. В мача минути не записа Радостина Димитрова.