Националният отбор на България за девойки до 18 години записа втора загуба на европейското първенство по баскетбол в дивизия "В", след като в третия си мач от група "А" загуби от Португалия с 64:73 (17:17, 16:9, 11:29 , 20:18).

За Португалия това бе трети успех в три мача и така тимът запази лидерската си позиция в групата. Много слаба трета четвърт не позволи на българския отбор да запише втория си успех на шампионата в Дъблин. Състезателките на Таня Гатева изиграха силно първо полувреме и водеха със 7 точки на почивката при 33:26.

Груби грешки в третата четвърт и силна игра на португалките в нападение пратиха българките в много трудна ситуация преди последния период.

В него тимът ни стартира силно с точна стрелба от тройката на Гергана Иванова за 47:55, а след нови тройки на Стефани Пендова и Карина Константинова разликата бе скъсена до 1 точка при 59:60. Юлияна Вълчева дори изведе българския тим напред в резултата за 61:60, но до края Португалия направи серия от 14:4 и спечели срещата.

Гергана Иванова завърши с 23 точки за България, а Карина Константинова прибави 12. За Португалия Мариам Чермити и Луана Сераньо реализираха по 15 точки. Утре е почивен ден, а във вторник България играе срещу Естония.