България победи с 96:74 Македония (20:28, 20:15, 28:19, 26:12) в контролна среща, играна в Ботевград. Това беше последната проверка за българите преди предварителните световни квалификации през август.

Българският отбор, който реализира 19 тройки, взе реванш за поражението си в Скопие преди две седмици. Двубоят в "Арена Ботевград" премина през няколко обрата, а воденият от селекционера Любомир Минчев състав има четири успеха в общо шестте си изиграни приятелски срещи.

В края на първата четвърт македонците стигнаха до пълен обрат, като след десет минути игра българите изоставаха в резултата с 22:28. Гостите поддържаха преднината си и през втората част, но не успяваха да се откъснат с още по-сериозен аванс. България стопи част от пасива си и след втория период изоставаше само с точка.

Малко преди почивката звездата Александър Везенков изкълчи десния си крак и трябваше да напусне принудително игрището, но още в началото на второто полувреме той се завърна в игра.

След паузата "лъвовете" се разиграха и след силна серия от 10:0 поведоха за първи път с двуцифрена разлика.

България продължи да увеличава аванса си през последната четвърт и направи успеха си още по-изразителен.

Най-резултатен за победата на България беше Дий Бост, който реализира 17 точки. Съотборникът му Чавдар Костов добави още 14 точки, а Везенков завърши с 12.
За гостите от Македония с по 14 точки се отличиха Джордан Тиодор и Мариян Янески. /БТА