Филаделфия остана последният непобеден отбор в Източната конференция на НБА след успех със 105:103 като гост на Атланта Хоукс.

Камерунският център на Сиксърс Джоел Ембийд изигра много силен мач и завърши с 36 точки, като вкара и победните два наказтелни изстрела 5. секунди преди края. След това Винс Картър можеше да донесе победата на Атланта, но стрелбата му от тройката бе неточна.

Джош Ричардсън добави още 14 точки за третата поредна победа на Филаделфия, а Бен Симънс и Тобайъс Харис останаха с по 13.

За Атланта 25 точки вкара гардът Тре Йънг, но едва шест от тях дойдоха през второто полувреме.

Джеймс Хардън реализира рекордните си за сезона 40 точки, а Ръсел Уестбрук остана на една асистенция от втори пореден "трипъл-дабъл" при победата на Хюстън Рокетс над бившия им тим Оклахома Сити Тъндър със 116:112.

Много силен мач за "ракетите" направи и крилото Пи Джей Тъкър, който завърши със 17 точки, но имаше решителни прояви в защита, а освен това реализира и тройка по-малко от минута преди края, която подсигури успеха на домакините.

За Оклахома Денис Шрьодер и Шай Гилджъс-Алекзандър вкараха по 22 точки, Данило Галинари добави 17, а Крис Пол и Нерленс Ноел останаха с по 15.

Фаворитът за титлата в Западната конференция Лос Анджелис Клипърс постигна комфортен успех със 111:96 при домакинството си на Шарлът Хорнетс.

30 точки за "ножиците" реализира Кауай Ленард, като към тях бившият играч на Сан Антони и Торонто добави 7 борби, 6 асистенции и 3 чадъра. Лу Уилямс приключи мача с 23 точки, а Монтрезл Харел остана с 19 за победителите.

За Шарлът новото попълнение Тери Розиър приключи със 17 точки.