Джейлън Браун отбеляза 26 точки, а Джейсън Тейтъм завърши с 25 и 14 борби при победата на Бостън със 117:106 срещу Маями в третия мач от финалната серия на Източната конференция в Националната баскетболна асоциация на САЩ и Канада (НБА). Това бе първи успех за Селтикс срещу Хийт и резултатът от серията остава 1-2 преди четвъртия мач.

Кемба Уокър добави 21 точки и Маркъс Смит наниза още 20 за Селтикс, които завършиха с 48.2 (41/85) процента в стрелбата.
Бам Адебайо завърши с 27 точки и 16 борби, а Тайлър Хиро вкара още 22 за Хийт, които имаха общо шестима играчи с двуцифрен актив в мача. Маями обаче загуби за втори път в тазгодишните плейофи, а четвъртият двубой е насрочен за сряда.

Бостън не изоставаше в нито един момент от срещата и започна второто полувреме с 13 точки преднина за втори пореден път. Но за разлика от втория мач, когато Селтикс бяха надиграни със 17:37 в третата четвъртина, този път те започнаха финалната с преднина от 89:74.

Адебайо върна разликата до пет точки само 55.9 секунди преди финалната сирена, но Маркъс Смарт вкара осем свободни стрелби и Бостън удържа победата.

Първенство на Националната баскетболна асоциация на САЩ и Канада (НБА), финал в Източната конференция:

Маями - Бостън - 106:117
* Маями води с 2-1 победи в серията.