Отборът на Барселона с българския национал Александър Везенков, записа една от най-тежките си загуби през този сезон в Евролигата, след като тази вечер отстъпи при домакинството си на Реал Мадрид със 74:101 (13:30; 22:22; 22:31; 17:18) в мач от 23-ия кръг на надпреварата.

Везенков се включи в двубоя от резервната скамейка, като престоя на терена малко над 14 минути и се отчете с 11 точки и две борби.

Томас Уертел също вкара 11 точки за домакините, а за „белия балет“ с най-много отбелязани точки се отличи Джей Си Керъл – 18 точки.

Реал контролираше напълно събитията на терена през първата четвърт, като бързо натрупаха комфортна преднина, която достигна до 17 точки след 10 минути игра – 30:13.

През втория период Барса се съвзе и съкрати изоставането си на 11 точки, но в последните две минути на полувремето баскетболистите на Реал Мадрид отново поеха инициативата и успяха да възстановят комфортната си преднина – 52:35 на почивката.

Всичко в този двубой до голяма степен приключи през третата четвърт, когато преднината на тима от Мадрид мина границата от 20 точки – 83:57, като оттук до края двата отбора просто изчакваха последния съдийски сигнал, който прозвуча при 101:74 в полза на Реал.

След това поражение Барселона заема незавидната 15-а позиция в класирането от 16 тима като е със 7 победи и 16 загуби, като след каталунците са единствено Анадолу Ефес от Турция. Реал Мадрид е на 4-ото място с 14 победи и 9 поражения.